Why is English grammar so difficult for you? - Чому граматика англійської мови така складна?

Спробую пояснити, чому граматика англійської мови викликає стільки труднощів в україномовних студентів і вимагає особливої уваги та тренування на заняттях з англійської мови. Справа в тому, що ці мови різні за своєю структурою. Українська мова (як і більшість слов'янських) належить до синтетичних мов, тобто вона широко використовує закінчення, різноманітні суффікси та префікси, чергування звуків та суплетивізм для того, щоб показати зв'язки між словами у реченні. Це становить неабияку трудність для вивчаючих слов'янські мови іноземців, а ми навіть не замислюємося над тим, скільки іменникових та прикметникових закінчень необхідно тримати в голові, щоб утворити без помилок 8 відмінків!

На наше щастя, в англійській всього два відмінки і для утворення присвійного відмінка треба знати лише одне закінчення - 's. Але не все так просто. Англійська мова - це аналітична мова. Це означає, що зв'язки між словами (тобто граматичні зв'язки) виражаються не зміною закінчень або звуків у коренях, а за допомогою порядку слів у реченні та службових частин мови (прийменників, часток, артиклів) тощо. Тобто гра йде зовсім за іншими правилами.


Звідси основні ключові моменти, які необхідно усвідомити щодо англійської граматики:

1. Порядок слів у англійському реченні виражає логічні відносини між словами і тому він є сталим:
Підмет + присудок + додаток
Subject (the doer of the action) + verb (the action) + object (the receiver of the action)

Порівняйте, як змінюється значення від перестановки компонентів англійського речення:

The cow attacked the professor. - Корова напала на профессора.
The professor attacked the cow. - Профессор напав на корову.

2. Велике значення для англійського речення мають допоміжні дієслова, за допомогою яких утворюються часові форми дієслова. Там, де в рідній мові ми додаємо закінчення до дієслова, в англійській необхідно поставити ще одне (а інколи й не одне) допоміжне, і не після слова, а перед ним.  

Я малюю. - I'm drawing.
Я малюю з самого ранку. - I have been drawing since morning.

Як бачимо, в англійській мові ми теж додаємо закінчення до дієслова, але саме допоміжні дієслова допомагають розкрити характер дії.

3. Англійське запитання повинне містити допоміжне дієслово (для кожного з 12 часів воно різне). Тому схему англійського запитання треба знати напам'ять!

питальне слово + допоміжне Д. + підмет + дієслово у потрібній формі

4. Англійська мова має ряд граматичних понять відсутніх в українській мові - indefinite article, definite article, stative verbs, modal verbs, subjunctive mood і т.д., усвідомлення яких потребує високого рівня розвитку абстрактного мислення та інтенсивного тренування.

Reference
1. Michael D.C.Drout. A History of the English Language. Recorded Books, LLC, 2006.
2. Wikipedia, the free encyclopedia.



No comments:

Post a Comment

My Favourite Toy - Students' Stories

  Dmytro Kutniy When I was little, my favorite toy was a small yellow car. I got it for my fifth birthday from my parents. The car was small...